Logo Okrašlovacího spolku Loket

Do nového roku s kalendářem Zdeňka Machytky

Radost a dobrá nálada jsou první bezprostřední dojmy, které na většinu z nás dýchnou po spatření kreseb Zdeňka Machytky, jenž bohužel už tři desítky let není mezi námi, a tak se povědomí o jeho tvorbě pomalu vytrácí. To je dle našeho soudu škoda, a proto si Vám dovoluje Okrašlovací spolek připomenout jeho dílka formou kalendáře. Kdyby pan Machytka ještě žil, bylo by mu rovných 100 let, což je další příležitost připomenout si skromného a nenápadného člověka, kterého si ještě mnoho občanů Lokte i okolí pamatuje osobně. Učitelským působením byl znám v našem regionu, ovšem záběrem své tvorby dokáže dodnes oslovit široké publikum mimo čas a lokální prostor. Superlativy a obdivným hodnocením plýtvat snad nemusíme, názor nechť si tvoří každý sám, budeme však rádi, když se každý týden při pohledu na kalendář zasmějete. Pokud nás Zdeněk Machytka někde shůry pozoruje, jistě ho to potěší.

Stolní kalendář 2021 s kresbami ZM si můžete zakoupit na náměstí v Lokti v “Nikolce” u paní Švihnosové, v Pivovarské prodejně u paní Lojínové a v drogerii u Volfů. Tímto jim velice děkujeme za ochotu.

Vzhledem k vládním opatřením neuvádíme další prodejní místa, ale pokud byste měli o kalendář zájem, případně chtěli udělat radost svým blízkým hezkým vánočním dárkem, napište nám na e-mail: k.horcicka@volny.cz.

Vernisáž výstavy Zdeněk Machytka 100 se uskuteční 26.ledna 2021 v 17 hod. v Městské knihovně v Lokti.

S přáním všeho dobrého nejen v roce 2021
Okrašlovací spolek Loket.